Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

ZPA Smart Energy: špičkové inovativní produkty a služby

12. 10. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Společnost ZPA Smart Energy a. s., která sídlí v Trutnově, je největší český výrobce elektroměrů, hromadného dálkového ovládání a moderních měřicích systémů. Opírá se o dlouhodobé zkušenosti, neboť vznikla již v roce 1958, a aplikuje moderní poznatky – ve vývojových pracovištích pracuje téměř čtvrtina kmenových zaměstnanců.

Mezi nejčastěji poptávané profese v této firmě patří programátoři, testeři a konstruktéři. Uplatnění najdou technicky vzdělaní lidé, středoškoláci i vysokoškoláci. Firma proto spolupracuje i se školami a zaměstnancům nabízí perspektivní uplatnění v dynamicky se rozvíjející společnosti, přístup k moderním technologiím, zajímavé finanční ohodnocení a řadu zaměstnaneckých výhod.

V ZPA Smart Energy, mezi jejíž zákazníky patří přední energetické společnosti, nacházejí uplatnění zejména technicky vzdělaní lidé. Například konstruktéři mají na starost zpracování kompletních návrhů výrobků tak, aby splňovaly všechny nutné parametry a požadavky. „Tato pozice je pro potenciální kolegy hodně zajímavá, protože jde o tvůrčí práci. Virtuálně tvoří design výrobku, který nakonec vidí v reálné podobě,“ konstatuje Jana Křemenská, vedoucí personálního oddělení společnosti ZPA Smart Energy.

 

V této společnosti mimo jiné pracují také testeři. Ideálně jde o absolventa střední průmyslové školy. Zajišťuje, aby vyvinutý elektroměr prošel všemi testy, které jsou nutné k tomu, aby mohl být uveden do provozu. Tato pozice je vhodná pro absolventy průmyslovek, znalost elektrotechniky je základ. „Tester má zajímavou a různorodou práci. Zpravidla jde u nás o startovací pozici. Postupně mají šanci ve firmě profesně růst. Mohou postoupit například na pozici produktového manažera, který se stará o portfolio produktů,“ popisuje Jana Křemenská. Doplňuje, že žádaní jsou také šikovní programátoři.

A proč pracovat právě ve společnosti ZPA Smart Energy? „Hlavně proto, že u nás vyvíjíme a dodáváme špičkové inovativní produkty a služby. Zakládáme si na tom, že jsme firmou rodinného typu. Je nás necelých 200, což je hodně velká rodina, ale ne velký korporát. Snažíme se o to, aby se u nás kolegové cítili dobře. Mají pro práci vhodné podmínky a samozřejmě odpovídající mzdu a systém benefitů,“ říká Jana Křemenská. Výhodou firmy je i její umístění v samotném centru Trutnova. Některé firmy v tomto městě jsou dále od centra, což také může hrát při rozhodování o volbě zaměstnavatele roli. Zaměstnanci, u nichž to povaha práce dovoluje, mohou občasně pracovat i z domova.

Mezi benefity, které firma nabízí, patří například pět týdnů dovolené, stravenky, penzijní připojištění, příspěvky na tábory pro děti, příspěvky na masáže, na sport, na rehabilitace atd. Firma pořádá různé akce pro zaměstnance, ale i charitativní projekt „ZPA pomáhá sportem“. Ve společnosti ZPA Smart Energy je velmi nízká fluktuace. Zaměstnanci jsou ve firmě dlouhodobě, což svědčí o tom, že se jim ve firmě líbí.

Podrobnější údaje o firmě najdete na webových stránkách www.zpa.cz.

Komenského 821, 541 01 Trutnov
E-mail: zpa@zpa.cz
Tel.: +420 499 907 111 | Fax.: +420 499 907 497
www.zpa.cz