Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

V Horních Lysečinách hořela střecha horské chaty, zapálil ji blesk

3. 6. 2020

V Horních Lysečinách hořela střecha horské chaty 8 snímků
AKTUALIZOVÁNO/ Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý večer u požáru horské chaty v Horních Lysečinách ve Východních Krkonoších. Oheň zasáhl hřeben části střechy, při příjezdu hasičů na místo události přitom nebyly plameny viditelné. Požár vznikl pravděpodobně jako následek po úderu blesku.
Oheň byl nahlášen ve 20:25 hodin. Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martiny Götzové museli hasiči vstoupit do uzamčeného objektu násilím, protože se uvnitř nikdo nenacházel. Aby mohli zlikvidovat všechna ohniska ve vnitřku střechy, museli rozebrat části konstrukce, včetně izolace a sádrokartonů.

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 22:31 hodin. Do ranních hodin zůstala na místě na dohlídku nad požářištěm dobrovolná jednotka z Horního Maršova.

"Požár vznikl pravděpodobně jako následek po úderu blesku. Škoda byla předběžně stanovena asi na půl milionu korun, uchráněny byly hodnoty v řádu milionů korun,“ dodala Götzová.

Na místě události zasahovalo šest jednotek - profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní z Horního Maršova, Pece pod Sněžkou, Svobody nad Úpou, Mladých Buků a Malá Úpy. Dobrovolná jednotka z Horního Starého Města byla v záloze na vlastní zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje