Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Hasiči zachraňovali na Černé hoře paraglidistu, který visel na stromě

24. 7. 2020

Hasiči zachraňovali na Černé hoře paraglidistu, který visel na stromě 5 snímků
Dvě jednotky hasičů, profesionální ze stanice Trutnov a dobrovolná z Horního Maršova, vyjely v pátek před polednem na pomoc paraglidistovi, který skončil na Černé hoře v Krkonoších v korunách stromů.

Během startovacího manévru zachytil paraglidistu poryv větru a zanesl ho rovnou do lesního porostu mezi stromy. Křídlo se zachytilo o špičky stromů. „Muž pak zůstal viset ve výšce asi 12 metrů,“ upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová nehodu, která se naštěstí obešla bez zranění.

Na místě zasahovali mezi hasiči také tři příslušníci se specializací hasič - lezec, kteří jsou kvalifikovaní pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

Aby se k paraglidistovi hasiči dostali, spojili dohromady několik žebříků, které také důkladně zajistili. „Pomocí lanové techniky pak provedli lezci jištění shora. Muž se sám od padáku odpojil a jištěný se dostal po žebříku dolů,“ přiblížila záchranu Martina Götzová.

Hasiči poté vystoupali i pro samotný padák a sundali jej dolů. Zachráněná osoba byla v pořádku bez zranění, Křídlo zůstalo také prakticky nepoškozeno.

(bog, tz-mgö)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: HZS KHK