Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Bilance řidiče bouraného auta: pod vlivem, bez papírů i bez technické

15. 5. 2020

page.Name
Ve středu 13. května po 22. hodině došlo v Žižkově ulici v Trutnově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Kia Rio. Osmatřicetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, narazil do kruhového objezdu a z místa nehody ujel. Následně byl zastaven trutnovskými městskými policisty v Krkonošské ulici. Přivolaní policisté obvodního oddělení naměřili řidiči 2,75 promile alkoholu v krvi.

Na místě se strážci zákona dopátrali k informaci, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. „Dále policisté ohledáním vozidla zjistili, že řidič ani jednatřicetiletý spolujezdec nebyli za jízdy připoutání bezpečnostním pásem a také, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Podle ní je tak řidič důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Trestní zákoník za takovéto jednání stanovuje trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala Majerová.


K jiné nehodě, při které byl rovněž zajištěn řidič bez patřičného oprávnění, došlo v úterý ráno v Trutnově na náměstí Hraničářů, v křižovatce ulic Novodvorská a Janáčkova. „Třiadvacetiletý řidič Dacie Logan, který přijížděl do křižovatky po vedlejší pozemní komunikaci označené svislou dopravní značkou Dej přednost v jízdě, nedal přednost v jízdě zleva jedoucímu vozidlu Hyundai Tucson a došlo ke střetu,“ uvedla mluvčí Eliška Majerová.

Zraněného osmašedesátiletého šoféra Hyundaie převzali do péče lékaři. „Policisté vyloučili přítomnost alkoholu u obou řidičů provedenou dechovou zkouškou,“ upozornila Majerová. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 465 tisíc korun.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Policie České republiky