Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Dva vykukové měli zákaz řízení, přesto sedli za volant

6. 5. 2020

page.Name
O tom, že se po podkrkonošských silnicích prohánějí i šoféři bez řidičského oprávnění, se opět přesvědčili policisté z Trutnovska. Ti během pondělního odpoledne odhalili hned dva řidiče, kteří usedli za volant i přes pravomocný zákaz řízení. Jeden z nich byl dokonce pod vlivem drog.

Podle policejního mluvčího Lukáše Vincence v prvním případě šlo o 64letého muže, kterého policisté zastavili ve vozidle Škoda Felicia ve Velké Úpě krátce po pondělním poledni. „S vozem vyjel, ačkoliv mu zákaz řízení vyprší až začátkem příštího roku,“ uvedl Vincenc.

Druhého provinilce přistihli policisté téhož dne krátce po čtvrté hodině odpoledne v obci Žacléř. „Také on řídil přes zákaz řízení, který mu platí téměř do konce tohoto roku. Čtyřiatřicetiletého muže ještě podrobili testu na drogy s pozitivním výsledkem,“ doplnil Vincenc.

Oběma mužům podle policejního mluvčího nyní v případě odsouzení hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až dva roky. „Druhému navíc ještě trest u správního orgánu z přestupku v dopravě za jízdu pod vlivem drog,“ uzavřel Vincenc.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek