Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

V papírnictví hořelo, požár napáchal škodu za 450 tisíc korun

1. 5. 2020

page.Name
Časně ráno 30. dubna měli dobrovolní hasiči z Vrchlabí a jednotka ze stanice v Jilemnici napilno. V ulici Českých bratří ve Vrchlabí totiž došlo k požáru papírnictví. Škoda byla vyčíslena na 450 tisíc korun. Kdyby však nedošlo k rychlému zásahu hasičů, mohla být ještě vyšší.

Hlášení o požáru přijalo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje po 5. hodině ráno s tím, že jde o požár v prodejně papírnictví v ulici Českých bratří ve Vrchlabí. „Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k požáru v přízemní místnosti. Během několika minut se jej podařilo jednotkám lokalizovat, na hašení byl použit vysokotlaký proud vody. Velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru v 05:33 hod. Na odvětrání prostor byla nasazena přetlaková ventilace,“ uvedla Martina Götzová, tisková mluvčí krajského hasičského sboru.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Škoda, kterou požár v papírnictví napáchal, byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun. Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty odhadem ve výši 800 tisíc korun. „Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Vrchlabí. Povolána byla také jednotka ze stanice Jilemnice (HZS LK), ale síly a prostředky na místě zásahu byly nakonec dostačující,“ uvedla Götzová k zásahu.

Jiří Štefek
redakce@vrchlabinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje