Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Spadla klec. Lupič, který vykrádal auta před školkami, je ve vazbě

19. 11. 2020

page.Name
Kriminalisté definitivně objasnili a vyřešili případ vloupaček do aut zaparkovaných před školkami v Trutnově, Vrchlabí a dalších městech nejen v Podkrkonoší. V půli týdne zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže. Obvinili ho ze spáchání zločinu krádež, přečinu poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Muž řádil od letošního července a kromě Trutnova či Vrchlabí měl stejnou trestnou činnost páchat také ve ve Dvoře Králové nad Labem, na Náchodsku a ve dvou případech měl zamířit i do Jaroměře, kde se též zajímal o cizí cennosti v osobních vozidlech.

Na svědomí má podle policistů 21 vloupání, při kterých postupoval podobně. Násilím vnikal do zaparkovaných aut před mateřskými školkami v době, kdy rodiče odvedli děti dovnitř. "Terčem jeho jednání se staly kabelky, mobilní telefony, peněženky, kreditní karty a další osobní věci poškozených," oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Zloděje, který byl mimo jiné osobou v celostátním pátrání, dohledali trutnovští policisté. "Díky osobní znalosti a při běžném dohledu nad veřejným pořádkem ve městě," uvedla Pižlová.

Muž se při výslechu k majetkové trestné činnosti doznal. "Uvedl, že kradl z důvodu nouze o zaměstnání a že nemá kde bydlet," upřesnila policejní mluvčí.

Lupič způsobil okradeným škodu dosahující téměř 150 tisíc korun. Ode dneška je ve vazbě. "V případě prokázání viny mu hrozí s ohledem na to, že činnost páchal i v době nouzového stavu až osmiletý pobyt za mřížemi," dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-šp)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR