Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Žena přišla na internetu o čtvrt milionu korun

27. 8. 2020

page.Name
Další důvěřivá žena naletěla podvodníkovi na internetu. Nerozpoznala příběh falešného vojáka a nechala se tak připravit o téměř 250 tisíc korun. Případem už se zabývá policie. Letos je to už čtvrtý podobný případ z trutnovského okresu.

Případ byl ohlášen policistům z Vrchlabí. Má přitom podobné rysy jako předchozí podvody. Žena se s mužem náhodně seznámila na sociální síti . Vystupoval jako voják na zahraniční misi v Iráku a Sýrii. "Během vzájemné komunikace trvající od května do srpna letošního roku se měli sblížit natolik, že žena neváhala zaplatit postupně téměř 250 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí.

Trik byl opět stejný, jak při minulých případech. Podvodník ženu požádal, zda k ní může zaslat balík. "Jeho doprava však souvisela s několika poplatky přepravní společnosti a poplatkem na hranicích. Důvěřivá žena vše uhradila převody ze svého bankovního účtu. Domnělý voják ji následně ještě žádal o další peníze na zařízení nového pasu, neboť ji sliboval, že za ní přijede," upřesnil Vincenc.

Část peněz ještě žena poslala, ale poté už mu sdělila, že další nepošle. Internetový přítel se pak odmlčel. "Případ nyní šetří vrchlabská policie pro spáchání trestného činu podvod, za který pachateli při dopadení a odsouzení může hrozit až pětiletý pobyt ve vězení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Žena se čtvrt milionem korun v nenávratnu rozhodně není jedinou. Smutnou rekordmankou žena, která uvěřila identickému příběhu a přišla o 700 tisíc korun.

Policisté případ šetří pro podezření z přečinu podvod, za který pachateli při dopadení a odsouzení může hrozit až dva roky za mřížemi. Především ale upozorňují, že by lidé měli být při komunikaci ve virtuálním prostředí ostražití.

„Podvodníci jsou velmi sofistikovaní a snaží se od svých obětí vylákat nemalé finanční prostředky, které poté mizí v nenávratnu. Nenechte se zviklat promyšlenými legendami a neposílejte jim své peníze,“ zdůraznil Vincenc.

  čtěte také:


(pac, tz-vi)

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek