Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Ilegální vjezd do okresu bude mít dohru, policie všechny tři muže vypátrala

12. 3. 2021

page.Name
Únorový případ, kdy trojice mužů v autě ilegálně vjela do uzavřeného trutnovského okresu, má pokračování. Policisté všechny tři aktéry průjezdu kontrolami vypátrali. Prohřeškem se nyní bude zabývat příslušný správní orgán.

Od 12. do 28. února byl trutnovský okres kvůli nadměrnému šíření koronaviru uzavřený. Tři muže napadlo, že zkusí policejní kontrolu lstí překonat. Povedlo se jim to. Dostali se přes jedno z kontrolních stanovišť do okresu a na jiném okres opustili. „V obou případech přitom použili smyšlenou, přesto pro kontrolující policisty hodnověrnou legendu a na dotazy policistů odpovídali opakovaně přesvědčivě. Policista tedy neměl jediný důvod jim nevěřit,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Výlet si cestující nahrávali na mobilní telefon, s videem se pochlubili na internetu. „Neskrývali po projetí oběma stanovišti radost nad tím, jak vyzráli na policisty,“ upřesnila Vlčková.

Jakmile se video objevilo na sociálních sítích, pustila se policie do hledání jeho protagonistů. Našla je brzy. „Nyní čelí podezření ze spáchání přestupku, neboť nestrpěli omezení vyplývající z příslušného krizového opatření,“ řekla Vlčková.

Případem už se zabývá příslušný správní orgán. Za nerespektování krizových opatření přitom hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Na dodržování omezení volného pohybu dohlíželo v trutnovském okrese na 36 stanovištích 280 policistů. „Denně museli odepřít vstup či výstup mnoha lidem, kteří bohužel nesplnili výjimky a nemohli ve svých cestách pokračovat dále. Právě i ve vztahu k těmto lidem bylo a je konání trojice mužů bezohledné a neomluvitelné,“ sdělila Magdaléna Vlčková.

I další nezodpovědní lidé se smyšlenými důvody snažili policisty oklamat a obejít tak různá opatření. „Policista na kontrolním stanovišti nemá primárně důvod lidem při prokazování důvodů nevěřit. Na počátku opatření ve vztahu k omezení pohybu na Trutnovsku jsme deklarovali, že budeme chtít lidem věřit. Oni sami by se však měli chovat zodpovědně k sobě i k druhým,“ dodala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Jan Bartoš