Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Trestanec ve Valdicích toužil po drogách. Přítelkyně mu je poslala ve fixách

19. 3. 2021

page.Name
Pervitin a heroin až do vězení si chtěl nechat loni v listopadu poslat trestanec ve vězení ve Valdicích na Jičínsku. Tímto „úkolem“ pověřil svoji přítelkyni, která pak drogami napěchovala barevné kreslící fixy a pod smyšleným jménem je poslala na adresu vězení. Policie v těchto dnech oba aktéry obvinila.

Podle policie třiačtyřicetiletý odsouzený muž byl obviněn jednak z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu a účastenství jako návodce a dále z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Toho se měl dopustit v přesně nezjištěné době v listopadu loňského roku. Při svém opakovaném pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody domluvil zaslání poštovní zásilky do prostoru věznice. Ta mimo jiné v sadě fixů obsahovala plastové sáčky obsahující 83 miligramů pervitinu a nejméně 67 miligramů heroinu,“ uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl.

Drogy měla pod smyšleným jménem dle jeho pokynů do balení ukrýt a jako doporučenou zásilku do věznice odeslat jeho třiatřicetiletá přítelkyně. I přesto se ji podařilo kriminalistům ztotožnit. Za své jednání si vysloužila obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve stádiu pokusu. Doručenou poštovní zásilku s drogami se podařilo odhalit při kontrole příslušníkům Vězeňské služby České republiky.

V případě prokázání viny tak oběma hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. „V současné době jičínští kriminalisté evidují několik obdobných případů. Ročně se jedná zhruba o více jak deset odhalených poštovních zásilek, které obsahují důmyslně ukryté omamné a psychotropní látky, různé druhy léků a anabolika. Ve většině případů se kriminalistům daří vypátrat a předat příslušným soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, ale rovněž i samotné vězně, kteří vše vymýšlejí a organizují. Tímto svým neuváženým počinem si většinou svůj nedobrovolný pobyt ve vězení prodlouží,“ uzavřel Brendl.

(TZ KPŘ Královéhradeckého kraje; jš)
Foto: KPŘ Královéhradeckého kraje