Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Hasiči z Trutnovska pomáhají v odklízení trosek po tornádu

27. 6. 2021

Hasiči z Trutnova pomáhají v odklízení trosek po tornádu 49 snímků
S úklidem po řádění tornáda pomáhají na jižní Moravě už od soboty také hasiči z trutnovského okresu. Konkrétně v obci Mikulčice. Potvrdila to mluvčí hasičů Martina Götzová.

„V Mikulčicích je nyní z hradeckého kraje 36 profesionálních a dobrovolných hasičů a jsou mezi nimi i profesionální hasiči ze stanice Trutnov. Zároveň jsme v postižených místech nasadili i zásahovou techniku z trutnovské stanice, konkrétně kontejner určený pro stabilizaci budov a kontejner pro nouzové zastřešení,“ oznámila Götzová.

Hned první den byl pro hasiče únavný a psychicky náročný. Jejich hlavním úkolem bylo zajišťování poškozených střech. „Strháváme zničené konstrukce, pomocí plachet je provizorně zabezpečujeme, odvážíme a likvidujeme suť a nebezpečný odpad. Pomocí motorových pil rozřezáváme zbytky větví a stromů a pomocí čelního nakladače uklízíme trosky z komunikace“ hlásil včera večer velitel odřadu hasičů hradeckého kraje Jan Čech.

MIKULČICE
Obec na Hodonínsku, kde čtvrteční tornádo zničilo přes 300 domů. Tamní škody zřejmě přesáhnou miliardu korun.
Podobně zničené jsou i další sousední obce: Moravská Nová Ves, Hrušky a Lužice.

Během soboty ošetřili hasiči pět dobrovolníků, kteří si způsobili při úklidu drobná poranění. „Naše parta je naštěstí zatím v pořádku. Vzhledem k tomu, že nás budou během střídat další hasiči, necháváme tu všechno. Chtěli bychom velmi poděkovat místním obyvatelům, kteří se starají nejen o nás, ale o všechny dobrovolníky,“ řekl Jan Čech.

Skupinu, která je aktuálně v Mikulčicích nasazena, vystřídal během neděle další odřad složený z profesionálních a dobrovolných hasičů hradeckého kraje.

Zároveň hasiči organizují převoz humanitární pomoci - především střešních latí, plachet a dalšího materiálu na zajištění poškozených střech.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Fanta/HZS Královéhradeckého kraje