Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Tragédie v Dolní Brusnici: Jeden mrtvý při nočním požáru chalupy

4. 6. 2021

Tragédie v Dolní Brusnici: Jeden mrtvý při nočním požáru chalupy 8 snímků
Z dosud neznámých příčin vyhořela dnes po půlnoci chalupa v Dolní Brusnici na Královédvorsku. V plamenech zemřel jeden člověk, oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

S ohněm postupně bojovalo osm hasičských jednotek. „Už při příjezdu na místo události byl požár v plném rozsahu. Hasiči dostali informaci, že by se mohla uvnitř objektu nacházet jedna osoba, kterou skutečně při průzkumu našli. Bohužel nejevila žádné známky života, což potvrdila i přivolaná zdravotnická záchranná služba,“ uvedla Götzová. Nikoho dalšího už hasiči v chalupě nenašli.

Na likvidaci ohně nasadili hasiči tři vodní proudy C, lokalizovali ho před jednou hodinou ráno. „Aby byl na místě dostatek hasební vody, byla zajištěna dvě čerpací stanoviště. Při likvidačních pracích museli zasahující hasiči postupovat velmi opatrně, hrozilo totiž zřícení či propadnutí konstrukcí,“ upozornila Götzová.

Chalupa kompletně celá vyhořela. Požářiště ohledávali vyšetřovatelé hasičů a policie. „Byla vyžádána také součinnost vyšetřovací skupiny Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče,“ potvrdila Götzová.

Příčina tragické události dosud nebyla stanovena, je stále předmětem vyšetřování. "Výše škody, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na zhruba 1,5 milionu korun. Uchráněné hodnoty představují asi 250 tisíc korun," dodala mluvčí hasičů Martina Götzová. 

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči