Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Opilec bez řidičáku ujížděl policii. Špindlem prosvištěl téměř stopadesátkou!

22. 7. 2021

page.Name
Nárazem do stromu skončil úterní pokus 29letého řidiče ujet policejní hlídce. Přitom jel velmi nebezpečně centrem Špindlerova Mlýna, jeho vůz chvílemi jel rychlostí téměř 150 kilometrů v hodině.

Incident se odehrál po osmé večer. Na dva opilce, kteří opustili místní hotel v zeleném vozidle Nissan Teranno, byla policie upozorněna telefonicky. Policisté se ihned přemístili do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce. Zanedlouho kolem nich vůz projel a směroval do centra města. Policisté se vydali za ním a chtěli ho zastavit. Nissan ale začal zrychlovat.

„Vysokou rychlostí téměř 150 kilometrů v hodině projel kolem aquaparku, kde se v tu dobu pohybovalo celkem dost lidí. Poté dostal smyk, vyletěl mimo vozovku a narazil do stromu. Po nárazu byl vymrštěný zpět na silnici a samovolně pokračoval, než řidič vozidlo zabrzdil,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Jak se ukázalo, v autě seděli dva lidé. „Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že chtějí utéct, policisté je za pomocí donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při jejich zajištění,“ upřesnila Pižlová.

Policisté zajistili 29letého řidiče, který nemá řidičské oprávnění, a jeho 28letého spolujezdce. Oba byli pod vlivem alkoholu. „Řidič nadýchal 1,10 promile, test na drogy měl negativní. Výzvě policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného i s odběrem biologického materiálu, vyhověl,“ oznámila Pižlová.

Jakmile pominuly důvody zajištění, policisté mužům pouta odňali. „Při dopravní nehodě nedošlo k vážnému zranění. Případ šetří dopravní policisté z Trutnova,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR