Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Strážníci zadrželi muže, který s nožem v ruce přepadl benzinku

18. 7. 2021

page.Name
Všímavost občanů a rychlý výjezd hlídky městské policie pomohly k dopadení muže, který v květnu s nožem v ruce přepadl trutnovskou benzinku. Strážníci ho chytili ve středu, bezprostředně po krádeži v místní prodejně potravin.

K zadržení došlo ve středu krátce před třetí hodinou ráno. Na zloděje prchajícího s ukradeným zbožím z obchodu upozornili občané. „Hlídka, která událost vyjela prověřit, byla na místě již dvě minuty po přijetí oznámení. Poblíž označené prodejny zadržela muže odpovídajícího popisu, který již běžel z místa činu s lupem,“ uvedli strážníci na Facebooku.

Chvíli po zadržení se muž ke krádeži přiznal. „Byl omezen na osobní svobodě pro podezření z trestného činu a následně předán k dalším úkonům kolegům z Policie ČR,“ upřesnili trutnovští strážníci.

Podle kriminalistů se 44letý muž dopouští krádeží opakovaně. Od května násilím vnikl do tří trutnovských prodejen. „Vždy odcizil alkohol, potraviny a cigarety. Způsobil škodu na poškození ve výši přesahující 16 tisíc korun a škodu na majetku dosahující 13 tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Zvlášť závažného zločinu - loupeže - se dopustil koncem května (viz. video). „Pod pohrůžkou násilí s nožem v ruce požadoval po obsluze benzínové čerpací stanice v Trutnově opět alkohol. Naštěstí nedošlo k použití zbraně a lupič ihned po činu z místa odešel,“ oznámila Pižlová.

Z výpovědi pachatele vyšlo najevo, že je závislý na alkoholu, bez domova a finančních příjmů.

Policejní komisař ve středu zahájil trestní stíhání muže pro podezření ze spáchání zločinu loupež, přečinu krádež a poškození cizí věci. „Policejní komisař včera k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově dnes neakceptoval a muž je stíhán na svobodě,“ dodala Šárka Pižlová.

(pac, tz-mpt, pcr)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek