Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-4°

Zítra

-3°

Svátek má

Policie v hradeckém kraji dala v březnu za covidové prohřešky 2766 pokut

3. 4. 2021

page.Name
Policisté v Královéhradeckém kraji v březnu při kontrolách zaznamenali 5343 porušení vládou nařízených protiepidemických opatření a udělili za ně 2766 pokut. Dalších 2334 přestupků řešili domluvou a 243 případů oznámili správnímu orgánu. V kontrolách budou policisté pokračovat. Aktuálně se o velikonočním víkendu hlídky zaměřují na příjezdové cesty do horských středisek, na zjišťování opilých řidičů a na kontrolu rychlosti na silnicích, uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Zatím nejpřísnější protiepidemická opatření vstoupila v platnost 1. března. Začala například platit povinnost nošení respirátorů v budovách, venku musejí mít lidé minimálně zdravotnickou roušku. Je zakázaný pohyb mimo okres bydliště kromě cesty do práce, k lékaři či dalších výjimek.

Policie v Královéhradeckém kraji v březnu ohledně dodržování všech protiepidemických opatření udělala 139 880 kontrol lidí a objektů. Z hranic okresů policisté vrátili 1618 řidičů, tedy v průměru více než 50 denně. O víkendech se policisté zaměřovali především na řidiče cestující do Krkonoš a Orlických hor.

Policisté kromě dodržování protiepidemických nařízení kontrolují na silnicích i dodržování dopravních předpisů. Například poslední březnový den odhalili 47 řidičů nerespektujících povolenou rychlost. Minulý týden policie zastavila řidiče, který jel po dálnici D11 rychlostí 239 kilometrů v hodině. Muži ve správním řízení hrozí zákaz řízení až na jeden rok a pokuta až 10.000 korun.

(ČTK)
Ilustrační foto: Policie ČR