Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Chtěla odbočit, když ji předjíždělo auto. Při střetu utrpěla těžké zranění

26. 5. 2021

Chtěla odbočit, když ji předjíždělo auto. Při střetu utrpěla těžké zranění 3 snímků
K vážnému střetu cyklistky s osobním autem došlo v úterý krátce po půl osmé ráno ve Vrchlabí.

Na silnici II. třídy se srazily dodávka Renault Master a skládací jízdní kolo Eska. „63letá cyklistka začala odbočovat vlevo mimo komunikaci v okamžiku, kdy byla předjížděna dodávkou. Po nárazu do zpětného zrcátka spadla na vozovku, čímž utrpěla těžké zranění, s kterým byla letecky transportována do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidič dodávky ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vozidla vlevo, vyjel mimo silnici a narazil do listnatého porostu. Neutrpěl přitom žádné zranění.

Cyklistku i řidiče podrobili policisté dechové zkoušce, s negativním výsledkem. Škodu na autě odhadli na 100 tisíc a na jízdním kole na 200 korun. „Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření trutnovských policistů,“ dodala Iva Kormošová.

Policie žádá případné svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním nehody, případně by mohli poskytnout záznamy z palubních kamer, aby zavolali na bezplatnou policejní linku 158, nebo se spojili přímo s policisty z Dopravního inspektorátu v Trutnově (tel. 974 539 250).

(pac, z-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR