Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Chtěla odbočit, když ji předjíždělo auto. Při střetu utrpěla těžké zranění

26. 5. 2021

Chtěla odbočit, když ji předjíždělo auto. Při střetu utrpěla těžké zranění 3 snímků
K vážnému střetu cyklistky s osobním autem došlo v úterý krátce po půl osmé ráno ve Vrchlabí.

Na silnici II. třídy se srazily dodávka Renault Master a skládací jízdní kolo Eska. „63letá cyklistka začala odbočovat vlevo mimo komunikaci v okamžiku, kdy byla předjížděna dodávkou. Po nárazu do zpětného zrcátka spadla na vozovku, čímž utrpěla těžké zranění, s kterým byla letecky transportována do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidič dodávky ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vozidla vlevo, vyjel mimo silnici a narazil do listnatého porostu. Neutrpěl přitom žádné zranění.

Cyklistku i řidiče podrobili policisté dechové zkoušce, s negativním výsledkem. Škodu na autě odhadli na 100 tisíc a na jízdním kole na 200 korun. „Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření trutnovských policistů,“ dodala Iva Kormošová.

Policie žádá případné svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním nehody, případně by mohli poskytnout záznamy z palubních kamer, aby zavolali na bezplatnou policejní linku 158, nebo se spojili přímo s policisty z Dopravního inspektorátu v Trutnově (tel. 974 539 250).

(pac, z-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR