Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Našel v lese podezřelou bednu, byly v ní granát a střelivo

6. 5. 2021

page.Name
Policejní pyrotechnik musel ve středu do Dolního Dvora, kde místní muž našel bednu s podezřelým obsahem. Byl v ní mimo jiné ruční granát.

Hledač vyrazil do lesa s detektorem kovu. Když nalezl pochybnou bednu, ihned zalarmoval policii. „V bedně byl kromě různých písemností také předmět podobající se ručnímu granátu,“ tvrdí policejní mluvčí Eliška Majerová.

Přivolaní policisté v bedně našli střelivo a ruční granát, proto radši povolali pyrotechnika. „Předměty zajistil a odvezl k likvidaci,“ uvádí Majerová.

Ke zranění osob ani majetku nedošlo. Mimo jiné i proto, že hledač se nálezu nedotýkal a radši zavolal na bezplatnou policejní linku 158. „I několik desítek let staré náboje, granáty a střely mohou při neopatrné manipulaci explodovat,“ říká Majerová.

Nejlepší je místo podezřelého nálezu dobře označit, ustoupit několik desítek metrů a zavolat policii. „Policistům sdělte své jméno a příjmení, co jste našli a co nejpřesněji lokalizujte místo, kde se nacházíte. Zůstaňte na místě do příjezdu policistů a k označenému místu nikoho nepouštějte,“ doporučuje mluvčí Eliška Majerová.

(pac, tz-elm)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR