Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Řidička kličkovala po silnici, nadýchala téměř 3,6 promile

20. 5. 2021

page.Name
Kdyby ji nezastavila policejní hlídka, ani by nevěděla, že si prorazila na autě pneumatiku. Tak silně byla půl hodinu před úterním polednem opilá 33letá řidička osobního vozu Peugeot. Při kontrole nadýchala rekordních 3,6 promile.

Policii bylo podivně kličkující auto, jak přejíždí ze strany na stranu, hlášeno ze silnice ve směru od Dvora Králové nad Labem na Hostinné. „Dle informací jednoho z volajících mělo auto v Debrném najet do příkopu, odkud však vyjelo a v jízdě pokračovalo,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na uvedenou silnici ihned vyrazila policejní hlídka. Vozidlo dojela v Nádražní ulici v Hostinném. „Policisté řidičku vyzvali k předložení všech potřebných dokladů a podrobili ji dechové zkoušce. První zkouška ukázala hodnotu téměř 3,6 promile, opakovaná o necelé dvě desetiny méně,“ upřesnila Kormošová.

Řidička o své havárii nevěděla, přestože si při ní prorazila pravou přední pneumatiku. „Na autě byla také čerstvá rýha po celé délce pravé strany a poškozený zadní blatník,“ sdělila Kormošová.

Policisté nezjistili, že by opilá šoférka způsobila škodu třetí osobě. „Zakázali ženě další jízdu a zadrželi ji řidičský průkaz. Po vystřízlivění ji sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což ji hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR