Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

Řídil se zákazem, pod vlivem drog a ne poprvé. Policisty chtěl zmást

18. 5. 2021

page.Name
Nedá se říct, a nedá si říct. Už potřetí chytili policisté mladíka, který řídil auto i přesto, že vůbec nemá řidičské oprávnění. Navíc byl pod vlivem drog a policisty se v posledních chvíli snažil oklamat tím, že za šoféra označil svého spolujezdce.

Incident se odehrál v neděli hodinu po půlnoci v Lánovské ulici ve Vrchlabí. Policisty zaujalo osobní auto Škoda Octavia jedoucí v protisměru a se zapnutými výstražnými světly. Chtěli ho zastavit, ale na jejich výzvu zareagoval řidič zrychlením. Vůz odbočil do ulice Českých Bratří, kde náhle zastavil.

„Řidič vyběhl ven z auta a zůstal stát za vozem. Na jeho místo rychle přesednul spolujezdec. Na zadních sedadlech seděla dvě neplnoletá děvčata. Ve spolujezdci byl ztotožněn 18letý mladík, jehož otci auto patřilo. O rok starší mladík, který z auta vyběhl ven, policistům předložil pouze občanský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Šoféra, který se snažil hlídku zmást a vydával se jen za spolujezdce, podrobili policisté dechové zkoušce s negativním výsledkem a orientačnímu testu na drogy. Výsledek byl pozitivní na pervitin.

Policisté navíc zjistili, že mladík má od konce roku vysloven roční zákaz řízení všech motorových vozidel, kterým byl včetně pokuty potrestán za řízení bez řidičského oprávnění. „Za volantem opět pod vlivem drog byl přistižen i v ranních hodinách ve čtvrtek 13. května,“ upřesnila mluvčí.

V obou případech policisté vyzvali mladíka k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, jemuž se podrobil. Další jízdu mu zakázali.

„Nyní ho čeká obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což může být odsouzen až na dva roky do vězení,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Video: Policie ČR