Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Žena svému příteli neposkytla pomoc a nechala ho v nádrži utopit

29. 12. 2021

page.Name
Z neposkytnutí pomoci a nebezpečného vyhrožování v minulých dnech kriminalisté obvinili devětačtyřicetiletou ženu pobývající v Hradci Králové. „Žena svého třiapadesátiletého přítele zanechala v požární nádrži v Hradci Králové, kam oba po předchozí hádce pod vlivem alkoholu spadli. Topícímu se muži nepomohla, nezavolala pomoc a z místa odešla,“ popsala případ policejní mluvčí Iva Kormošová. Příští den byl muž nalezen v nádrži mrtev.

Zpočátku byl případ kvalifikován jako zvlášť závažný zločin ublížení na zdraví. Až soudní pitva prokázala, že bezprostřední příčinou smrti bylo utopení při současném ovlivnění organismu alkoholem bez účasti jiné osoby. Poškozený muž měl v době smrti více než 3,4 promile alkoholu v krvi. Vyšetřováním bylo navíc zjištěno, že žena několik dní předtím vyhrožovala zabitím jinému muži. V tu dobu ji přivolaní policisté naměřili 3,8 promile alkoholu v dechu.

Obviněná žena, která se k oběma činům doznala, byla v minulosti již několikrát podmíněně i nepodmíněně odsouzena za různou trestnou činnost včetně ublížení na zdraví. V současné době ji hrozí dvouletý pobyt za mřížemi vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR