Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Řidičce v Třebechovicích pod Orebem skočil pod auto klokan

27. 10. 2021

page.Name
Ve středu krátce po šesté hodině ranní policisté přijali oznámení, že na silnici I/11 v katastru obce Třebechovice pod Orebem, vběhl řidičce osobního auta značky Hyundai do cesty klokan. Žena jedoucí směrem do Hradce Králové na nenadálou situaci již nedokázala zareagovat a klokana srazila. Vlivem střetu byl klokan odmrštěn do příkopu, kde zůstal ležet.

U řidičky, která neutrpěla žádné zranění, policisté alkohol vyloučili dechovou zkouškou. Na místo byli přivoláni pracovníci Záchranné stanice Českého svazu ochránců přírody, kteří si zraněného klokana převzali. Kvůli způsobeným zraněním musel být klokan bohužel na veterině utracen. Na autě byla odhadnuta škoda na 20 tisíc a na klokanovi 10 tisíc korun.

Policisté provedli v blízkém okolí šetření ohledně zjištění majitele klokana. To se jim bohužel zatím nepodařilo. Policie proto vyzvala majitele klokana nebo případné svědky, kteří by majitele pomohli ustanovit, ať se přihlásí na lince 158, nebo se dostaví přímo na dopravní inspektorát v Malšovicích.

(Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje)