Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na benzince postřelil strážníka, ale kvůli nepříčetnosti nebude trestně stíhán

4. 8. 2021

page.Name
Policie podala státnímu zástupci návrh na zastavení trestního stíhání 28letého muže, který letos v březnu při přestřelce na trutnovské benzinové pumpě u Lidlu zranil strážníka. Podle znaleckého posudku muž nebyl v době činu příčetný a je neschopen účasti v trestním řízení.

Z důvodu jeho nebezpečnosti pro společnost znalec doporučil umístění do zabezpečovací detence,“ uvedla mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová.

Incident se stal 18. března časně ráno v Polské ulici. Muž na čerpací stanici vzal z chladícího pultu čtyři limonády a bez zaplacení odešel. Když na výzvu prodavačky nereagoval, zavolala na linku 156.

Muž pak zaútočil nejen na strážníky, ale i na jejich auto, které značně poškodil. Jednoho strážníka zranil. Střílel ze samonabíjecí krátké expanzní pistole a opakovací pistolové kuše. Strážníci střelbu opětovali a pachatele postřelili. Ten se pak z místa činu pokusil ujet, ale po několika set metrech ho v Poříčí zadržela státní policie. Policisté po prohlídce auta našli zbraně, kromě kuše s náboji a šípy také kovové vrhací hvězdice nebo nože.

 

Městská policie Trutnov dnes zveřejnila na svém facebookovém profilu krátké video, které dokumentuje jednání útočníka. Ten byl o pár dní později obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci.

Vyšetřovatel z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje však v těchto dnech předal státnímu zástupci návrh na zastavení trestního stíhání. Ze znaleckého posudku z oboru zdravotnictví vyplynulo, že muž nebyl v době činu příčetný.

(bog, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Foto a video: Městská policie Trutnov