Sobota

13. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Na benzince postřelil strážníka, ale kvůli nepříčetnosti nebude trestně stíhán

4. 8. 2021

page.Name
Policie podala státnímu zástupci návrh na zastavení trestního stíhání 28letého muže, který letos v březnu při přestřelce na trutnovské benzinové pumpě u Lidlu zranil strážníka. Podle znaleckého posudku muž nebyl v době činu příčetný a je neschopen účasti v trestním řízení.

Z důvodu jeho nebezpečnosti pro společnost znalec doporučil umístění do zabezpečovací detence,“ uvedla mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová.

Incident se stal 18. března časně ráno v Polské ulici. Muž na čerpací stanici vzal z chladícího pultu čtyři limonády a bez zaplacení odešel. Když na výzvu prodavačky nereagoval, zavolala na linku 156.

Muž pak zaútočil nejen na strážníky, ale i na jejich auto, které značně poškodil. Jednoho strážníka zranil. Střílel ze samonabíjecí krátké expanzní pistole a opakovací pistolové kuše. Strážníci střelbu opětovali a pachatele postřelili. Ten se pak z místa činu pokusil ujet, ale po několika set metrech ho v Poříčí zadržela státní policie. Policisté po prohlídce auta našli zbraně, kromě kuše s náboji a šípy také kovové vrhací hvězdice nebo nože.

 

Městská policie Trutnov dnes zveřejnila na svém facebookovém profilu krátké video, které dokumentuje jednání útočníka. Ten byl o pár dní později obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci.

Vyšetřovatel z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje však v těchto dnech předal státnímu zástupci návrh na zastavení trestního stíhání. Ze znaleckého posudku z oboru zdravotnictví vyplynulo, že muž nebyl v době činu příčetný.

(bog, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Foto a video: Městská policie Trutnov