Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Po měsíci je opět za mřížemi, spáchal 12 krádeží za 140 tisíc

31. 8. 2021

page.Name
Při silniční kontrole se podařilo policistům dopadnout šestadvacetiletého mladíka z Trutnovska. Podle kriminalistů má recidivista na svědomí několik krádeží v kraji. Stihl je provést za jediný měsíc. Nyní je ve vazbě.

Policie oznámila, že sedmkrát soudně trestaný muž má na svědomí minimálně 12 skutků za uplynulý měsíc. „Z šetření vyplynulo, že s nezákonnými aktivitami začal hned třetí den po propuštění z dvouletého výkonu trestu,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Zloděj během jednoho měsíce řádil na Trutnovsku, Královédvorsku, Náchodsku a v okolí Jaroměře. Celkem způsobil škodu za 140 tisíc korun. „Zaměřoval se především na krádeže alkoholu, cukrovinek, ale také na techniku, drogerii či oděvy. V jednom případě kladl aktivní odpor při zajištění pracovníkem ostrahy v jednom z obchodů, odkud si měl odnášet odcizené věci,“ upřesnila Vlčková.

Muž také nezaplatil za pohonné hmoty natankované do kanystru na benzínové pumpě. Například v Jaroměři kradl v obchodě. „Vložil si do nákupního košíku 15 parfémů v hodnotě 18 125 korun, a poté z prodejny utekl,“ sdělila Vlčková. Zloděj se měl pohybovat na jízdním kole.

Trutnovští kriminalisté nashromáždili dostatek důkazů a muže už obvinili z přečinů krádeží spáchaných ve formě pokračování, za což mu v případě uznání viny hrozí až pět let vězení. „Muž se ke spáchání trestné činnosti kladené mu za vinu doznal. Z rozhodnutí trutnovského okresního soudu je od 27. srpna stíhán nadále vazebně,“ dodala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

(pac, tz-mvl)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR