Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Po měsíci je opět za mřížemi, spáchal 12 krádeží za 140 tisíc

31. 8. 2021

page.Name
Při silniční kontrole se podařilo policistům dopadnout šestadvacetiletého mladíka z Trutnovska. Podle kriminalistů má recidivista na svědomí několik krádeží v kraji. Stihl je provést za jediný měsíc. Nyní je ve vazbě.

Policie oznámila, že sedmkrát soudně trestaný muž má na svědomí minimálně 12 skutků za uplynulý měsíc. „Z šetření vyplynulo, že s nezákonnými aktivitami začal hned třetí den po propuštění z dvouletého výkonu trestu,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Zloděj během jednoho měsíce řádil na Trutnovsku, Královédvorsku, Náchodsku a v okolí Jaroměře. Celkem způsobil škodu za 140 tisíc korun. „Zaměřoval se především na krádeže alkoholu, cukrovinek, ale také na techniku, drogerii či oděvy. V jednom případě kladl aktivní odpor při zajištění pracovníkem ostrahy v jednom z obchodů, odkud si měl odnášet odcizené věci,“ upřesnila Vlčková.

Muž také nezaplatil za pohonné hmoty natankované do kanystru na benzínové pumpě. Například v Jaroměři kradl v obchodě. „Vložil si do nákupního košíku 15 parfémů v hodnotě 18 125 korun, a poté z prodejny utekl,“ sdělila Vlčková. Zloděj se měl pohybovat na jízdním kole.

Trutnovští kriminalisté nashromáždili dostatek důkazů a muže už obvinili z přečinů krádeží spáchaných ve formě pokračování, za což mu v případě uznání viny hrozí až pět let vězení. „Muž se ke spáchání trestné činnosti kladené mu za vinu doznal. Z rozhodnutí trutnovského okresního soudu je od 27. srpna stíhán nadále vazebně,“ dodala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

(pac, tz-mvl)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR