Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Zdrogovaný šofér se zákazem řízení se snažil ujet policii

20. 8. 2021

page.Name
Na počátku byla zdánlivá drobnost v podobě rozbitého světlometu na voze Audi. Na konci šofér auta v policejních poutech. Hlídka se za ním vydala, jenže on se pokusil ujet. Ve Lhotě u Trutnova ale havaroval. Jak se později ukázalo, řídil pod vlivem drog.

K incidentu došlo hodinu po půlnoci z úterý na středu. Policisté si v Náchodské ulici všimli osobního vozidla, kterému nesvítil přední světlomet. Chtěli ho zastavit a zkontrolovat. „Zatímco podezřelé auto dojížděli, tak jeho řidič začal předjíždět před ním jedoucí vozidla a před hlídkou ujížděl směrem z města,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté se motoristu opakovaně snažili zastavit. Například s využitím nápisu Stop policie a prostřednictvím megafonu výzvou Jménem zákona!

Řidič šedého Audi nereagoval a ujížděl dál do Bezděkovské ulice. Tam nezvládl řízení a narazil do dopravní značky. „Policisté za použití donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní zkontrolovali vystupujícího řidiče, kterého dále zajistili a přiložili mu služební pouta,“ upřesnila Pižlová.

Jak se ukázalo, auto řídil 27letý cizinec. Ve voze s ním byli ještě další tři lidé. „Na dotaz policistů, zda nepotřebují lékařské ošetření, odpověděli, že se jim nic nestalo,“ sdělila mluvčí.

Policisté vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky na alkohol. Výsledek měl negativní. Test na drogy měl pozitivní. „Na výzvu se mimo jiné podrobil lékařskému vyšetření právě na přítomnost návykových látek,“ uvedla mluvčí.

Policisté navíc zjistili, že šofér má platný zákaz řízení motorových vozidel do srpna roku 2022. Proto ho zadrželi a umístili do policejní cely. „Za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu v případě prokázání viny hrozí dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Šárka Pižlová.

Dopravní nehodu šetří též dopravní policisté. Cizinecká policie uložili muži pokutu 3 tisíce korun za to, že nesplnil na požádání policie povinnost a neprokázal svou totožnost předložením dokladu.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR