Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Internetový podvod na Vrchlabsku. Z krásné blondýnky se vyklubal lump

3. 2. 2021

page.Name
Policisté obvodního oddělení Vrchlabí přijali v minulém týdnu oznámení na neznámého pachatele, který měl na třiatřicetiletém muži spáchat podvod prostřednictvím sociální sítě Facebook. Koncem srpna roku 2020 se muž seznámil s krásnou blondýnkou, se kterou si několik měsíců psali.

"Neboť se krásná neznámá nacházela v těžké životní situaci, požádala muže o zaslání peněz. Muži se po pár dnech zželelo a dívce poslal 4,5 tisíce korun. Peníze postupně zasílal i následující měsíce, kdy celkem své vyvolené zaslal přes 115 tisíc korun. Policisté případ zadokumentovali a nyní se jím intenzivně zabývají," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Jelikož se neznámý pachatel obohatil tím, že pod různými záminkami uvedl poškozeného v omyl a vylákal od něj v různých částkách výše uvedenou částku, kterou si nechal zaslat na účet, za situace vyhlášeného nouzového stavu, je nyní podezřelý ze spáchání zločinu podvod, za který mu v případě uznání viny hrozí až osmiletý trest za mřížemi.

"Policisté opět a neustále varují všechny občany, aby byli obezřetní nejen při nákupech zboží přes internet, ale i při seznamování a především nebyli důvěřiví a nikdy neposílali žádné finanční obnosy neznámým lidem," doplnila Majerová.

(Policie ČR, jš)
Ilustrační foto: Miloš Šálek