Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Kriminalisté ve Vrchlabí zadrželi výrobce pervitinu a jeho dealerku

31. 3. 2022

Kriminalisté ve Vrchlabí zadrželi výrobce pervitinu a jeho dealerku 5 snímků
Dva nezaměstnaní, 39letý muž a 31letá žena, skončili v policejních poutech. Ne proto, že sami užívají drogy, ale kvůli tomu, že vyráběli a prodávali pervitin. Vařili ho v bytě, léky a suroviny nakupovali za hranicemi a na internetu. Kriminalisté je zadrželi v pondělí ve Vrchlabí.

Podle policistů měl muž od října roku 2020 v osmi případech ve svém bytě vyrobit nejméně 73 gramů pervitinu a v jednom případě se o to pokusit, ale výroba se mu nezdařila. „Kromě toho měl ve čtyech případech odcestovat autobusem pro léky na výrobu soli metamfetaminu do Polska. Ostatní suroviny k výrobě si pořídil na internetu,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Zadržený drogy také prodával. Nepřekáželo mu ani to, že byl za stejnou činnost v polovině června 2020 odsouzen k podmíněnému trestu. Soud mu uložil 12 měsíců se zkušební dobou dva roky a čtyři měsíce.

O osm let mladší ženu viní policisté z „dealování“ drog v trutnovském okrese. „Kriminalisté dále při domovních prohlídkách zajistili předměty sloužící k výrobě soli metamfetaminu, ale i drogy samotné. Obě osoby jsou uživateli drog a bez zaměstnání,“ oznámila Pižlová.

Policejní komisař zahájil proti oběma trestní stíhání ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Muž je stíhán vazebně, hrozí mu trest od dvou do deseti let. Žena je stíhaná na svobodě, hrozí jí trest od jednoho roku do pěti let,“ dodala Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Policie ČR