Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Smutná statistika: 102 opilých řidičů za tři měsíce

22. 3. 2022

page.Name
Co den, to minimálně jeden podnapilý motorista. I tak se dá shrnout pohled do policejní statistiky. Zachycuje období od 20. prosince do 21. března, tedy 91 dnů. Během nich policisté ve Špindlerově Mlýně odhalili 102 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Dva z nich byli pod vlivem drog.

Ještě do konce roku chytili policisté ve známém horském středisku 12 šoférů, kteří před jízdou pili. „Třem z nich zadrželi na místě řidičský průkaz a dvěma cizincům uložili kauce v celkové výši dvaceti tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Ani v novém roce se situace nezlepšila. Dopravní policisté při silničních kontrolách ve Špindlu odhalili 74 řidičů pod vlivem alkoholu. O řidičský průkaz ihned na místě přišlo 31 přistižených motoristů.

Policisté dálničního oddělení z Jaroměře pak při výpomoci v horách zjistili dalších 16 opilých řidičů. „Společně policisté uložili cizincům kauce v devíti případech v celkové výši dosahující sto tisíc korun,“ oznámila Pižlová.

Policie hodlá v kontrolách pokračovat i po skončení jarních prázdnin. „Naším cílem je na silnicích zabezpečit bezpečnost a snížit nehodovost,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek