Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Další tragédie. U Svobody nad Úpou spadl strom na auto a usmrtil řidičku

8. 7. 2022

page.Name
Po pádu stromu na osobní auto ve Svobodě nad Úpou dnes před půl jedenáctou dopoledne zemřela řidička. V autě jela sama. Nehoda se stala na takzvané staré silnici do Janských Lázní. Podle mluvčího Správy Krkonošského národního parku Radka Drahného strom na auto spadl při kácení. Nešlo tedy o samovolný pád. KRNAP podle mluvčího kácení nezadal.

Řidička jela ze Svobody nad Úpou do Janských Lázní po silnici, která vede údolím Janského potoka. „Na projíždějící auto spadl vzrostlý listnatý strom. Řidička zemřela na místě. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřujeme," řekla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Místo, kde se nehoda stala, podle ní není součástí Krkonošského národního parku. Podle Drahného se nachází v takzvaném ochranném pásmu národního parku.

Hasiči na místo nehody vyslali čtyři jednotky. „Strom z vozovky jsme odstranili a osobu z auta vyprostili. Před 14:00 jsme místo předali policii," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

V polovině června v Krkonoších po pádu stromu na auto na silnici mezi Horním Maršovem a Malou Úpou zemřeli tři lidé. Pád asi 30 metrů vysokého smrku tam pravděpodobně způsobil poryv větru. Správa KRNAP po nehodě nechala preventivně pokácet v místě tragického pádu smrku 15 stromů. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Kmen zříceného stromu policisté zajistili pro znalecké zkoumání.

ČTK
Ilustrační foto: Hasiči obce Horní Maršov