Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Opilý zloděj skončil na záchytce, na soud čeká ve vazbě

29. 4. 2022

page.Name
Muž, který minimálně pětkrát kradl ve zdejších obchodech, je ve vazbě. Zadržen byl při poslední krádeži. Na svědomí má ale víc prohřešků.

Policejní komisař zahájil v úterý proti 34letému muži trestní stíhání. Důvodem jsou krádeže v supermarketech. „Protiprávního jednání se dopustil jednou v Trutnově, třikrát ve Vrchlabí a v Hradci Králové, kde byl v pondělí krátce po činu zadržen. Jelikož nadýchal 2,49 promile, noc strávil na záchytce,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Obviněný se měl krádeží dopouštět od března, vždy v opilosti. Zaměřoval se na alkohol a potraviny. Způsobil škodu přesahující 1500 korun. „Jedná se o muže bez domova, závislého na alkoholu, bez zaměstnání, tedy bez jakéhokoliv příjmu. Lze říci, že se jedná o recidivistu, který byl již v minulosti dvakrát za majetkovou trestnou činnost odsouzen,“ upřesnila Pižlová.

V současné době je proti němu kvůli krádežím vedeno další trestní řízení. Hlavní líčení se má konat v květnu. „Policisté dále z evidence zjistili, že má osmnáct záznamů, převážně za přestupky proti majetku,“ uvedla Pižlová.

Policejní komisař zaslal státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného muže do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval. „Muž je stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody do tří let,“ dodala mluvčí policie.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Policie ČR