Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Týrané dítě skončilo v péči lékařů, jeho matka s přítelem ve vazbě

2. 4. 2022

page.Name
Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje od pondělí 28. března vyšetřují případ týrání tříletého dítěte ve Vrchlabí, kdy bylo dítě v ohrožení života předáno do péče lékařů. V současné době se dítě (podle lékařů již mimo ohrožení života a při vědomí) nachází ve zdravotnickém zařízení a kriminalisté na celém případu dále intenzivně pracují.

Na základě provedených výslechů a dalšího vyšetřování kriminalisté zahájili trestní stíhání matky dítěte a jejího přítele, který za nimi docházel. "Podle šetření měli oba dva dospělí v domácím prostředí dítě po dobu minimálně několika týdnů trestat nepřiměřenými fyzickými tresty.  V době, kdy měl muž svěřené dítě, trestání pak vyvrcholilo až v těžké ublížení na zdraví. Státní zástupce na základě výsledků vyšetřování podal na oba návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a další šetření již probíhá vazebně," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Matku dítěte vyšetřovatel obvinil ze zločinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství, jejího přítele ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby, částečně samostatně a částečně ve spolupachatelství. Ženě hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 2 až 8 let, muži pak 5 až 12 let.

(TZ, KPŘ Královéhradeckého kraje ČR)
Ilustrační foto: Policie ČR)