Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Alkohol za volantem linkového autobusu. Řidič nadýchal téměř dvě promile

31. 1. 2022

page.Name
V pátek krátce po půl deváté večer policisté z dopravního inspektorátu zastavili při běžné činnosti ve Svobodě nad Úpou ke kontrole linkový autobus. Řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorových vozidel a k podrobení se dechové zkoušce. Všechny doklady měl v pořádku, ale dechová zkouška byla pozitivní. Přístroj ukázal hodnotu 1,84 promile alkoholu v dechu. Informovala o tom Policie České republiky.

Čtyřiapadesátiletý řidič, který se k požití alkoholu nepřiznal, se podrobil i lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. V době zastavení vezl jednoho cestujícího. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz.

"Pokud i rozbor krve prokáže přítomnost alkoholu nad 1 promile, čeká řidiče obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a jelikož řídil hromadný dopravní prostředek hrozí mu vyšší sazba - trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje​ Iva Kormošová.

(jš, tz-iko)
Ilustrační foto: Miloš Šálek