Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Hasiči v okrese Trutnov měli loni méně výjezdů, ubylo zejména požárů

17. 1. 2022

page.Name
Mírný pokles v celkovém počtu hlášených událostí, výrazný úbytek požárů. Tak vypadá stručný pohled do statistiky hasičských zásahů v loňském roce v okrese Trutnov.

V roce 2021 bylo nahlášeno celkem 1622 událostí, z toho 76 bylo planých poplachů. „V porovnání s rokem 2020, kdy bylo hlášeno 1691 událostí, je to pokles zhruba o čtyři procenta,“ uvedl Pavel Kuřitka, vedoucí prevence trutnovského hasičského odboru.

Nejčastějšími zásahy hasičů je stále tzv. technická pomoc (například otvírání bytů, pomoc s pacienty, odklízení stromů nebo čerpání vody). Loni ji poskytli ve 891 případech, předloni v 908 případech.

Klesl i počet zásahů u bouraček - z 315 v roce 2020 na loňských 273.

Hasiči loni vyjížděli ke 172 požárům. To je výrazný pokles proti roku 2019, kdy bylo hlášeno 225 případů. Hmotné škody způsobené ohněm se vyšplhaly na 7,6 milionů korun. „Největšími byly dva požáry - prosincový ve Špindlerově Mlýně se škodou na bytě za zhruba tři miliony korun a červnový požár chalupy v Dolní Brusnici s odhadem škody na jeden a půl milionu korun,“ upřesnil Kuřitka.

Škodu za jeden milion korun způsobil lednový požár rodinného domu ve Dvoře Králové nad Labem a také březnový požár technické místnosti polyfunkčního domu ve Vrchlabí. Listopadový požár střechy rodinného domu v Trutnově napáchal škody za přibližně 900 tisíc korun.

„V patnácti případech byly za přestupky v souvislosti se vznikem požárů uděleny blokové pokuty,“ dodal Pavel Kuřitka.

(pac, tz-pk)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Hasičský záchranný sbor