Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Celníci zadrželi padělané zboží, originál by stál přes milion korun

17. 11. 2022

page.Name
Obuv, kabelky, peněženky a dětské stavebnice. Více než stovku padělaných výrobků zadrželi celníci při kontrole trutnovského obchodu. Zboží zabavili. Prodejcům hrozí až desetimiliónová pokuta.

Obchodníci nabízeli padělky jako originály světoznámých značek. „Celníci na místě identifikovali zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkám či průmyslovým vzorům společností Calvin Klein, Guccio Gucci, Tommy Hilfiger, Lego Juris, Sony Interactive Entertainment Europe a Crocs,“ upřesnila mluvčí celního úřadu Jitka Fajstavrová.

Celníci zadrželi více než stovku výrobků, mezi nimi obuv, kabelky, peněženky a dětské stavebnice. „Jejich hodnota vyjádřená v ceně originálního zboží by přesáhla částku 1 milión 200 tisíc korun,“ oznámila mluvčí. Zboží skončilo ve skladu celního úřadu.

„V případě, že se majitelé práv rozhodnou využít takzvaného zjednodušeného postupu a budou splněny zákonem stanovené podmínky, dojde k ekologické likvidaci zboží na náklady konkrétních majitelů práv. Pokud zvolí soudní cestu a soud rozhodne, že se jedná o padělky či nedovolené napodobeniny, hrozí pachateli přestupku pokuta až do výše 10 milionů korun,“ dodala Fajstavrová.

(pac, tz-jfa)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Celní úřad Královéhradeckého kraje