Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Policie pátrá po ženě a tříletém dítěti, naposledy byly v Peci pod Sněžkou

31. 12. 2022

page.Name
Policie dnes vyhlásila pátrání po čtyřicetileté Janě Kovářové a jejím tříletém synovi z okresu Praha - západ. Naposledy byl jejich pohyb zaznamenán 27. prosince v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Informovala o tom mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová. Pohřešování oznámil partner ženy a otec jejich syna na policejním oddělení v Libčicích nad Vltavou v okrese Praha - západ.

Podle policie žena zřejmě odjela autem do Pece pod Sněžkou do penzionu U Sochorů. V Peci pod Sněžkou se podle pátečního svědectví majitelky penzionu žena ubytovala i s dítětem v neděli 25. prosince. Ještě ten den měla pobyt ukončit. Ženu majitelka penzionu naposledy viděla v úterý 27. prosince dopoledne. "Je však nekontaktní, pokoj je uzamčen a její vozidlo stojí před penzionem," uvedla mluvčí policie.

Policisté v noci na dnešek zjišťovali okolnosti zmizení ženy s dítětem. Prověřovali, zda nejsou v nemocnici, v jiném ubytovacím zařízení nebo někde v okolí. Dnes se do pátrání zapojuje na žádost policie asi třicítka dobrovolných hasičů z jednotek Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Mladé Buky a Svoboda nad Úpou.

Žena měří 165 až 170 centimetrů. Má hubenou sportovní postavu, delší hnědé a rovné vlasy a šedé oči. Její syn Adam Czudek má světlé vlasy a kulatý obličej.

Policie žádá svědky, aby informace k pohřešované ženě a jejímu synovi zavolali na linku 158 nebo se dostavili na jakoukoliv policejní služebnu.

ČTK
Foto: Policie ČR