Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Opilec ujížděl policistům 30 kilometrů, zastavili ho až ve Vrchlabí

20. 8. 2022

page.Name
Až zastavovací pás a PIT manévr zastavil opilého řidiče, který v osobním autě zběsile ujížděl policistům. Honička začala v Lázních Bělohrad, kde motorista nezastavil při silniční kontrole, a skončila až ve Vrchlabí.

„Koncem května prováděla hlídka policistů obvodního oddělení Nová Paka v Lázních Bělohrad dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, když se po 22. hodině rozhodla zastavit ke kontrole vozidlo značky Opel. Řidič však pokynu k zastavení nedbal a dále pokračoval v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Policisté začali ujíždějící auto pronásledovat. Řidič nereagoval ani na opětovné výzvy k zastavení za užití zvukového a výstražného zařízení a světelného nápisu STOP a policistům ve vysoké rychlosti ujížděl. Do pronásledování se postupně zapojily další hlídky.

„Na přehledném rovném úseku v obci Vejsplachy použila k zastavení vozidla hlídka obvodního oddělení Vrchlabí zastavovací pás a ve Vrchlabí za kruhovým objezdem pak řidič mimo jiné v důsledku propíchnutých pneumatik zpomalil a novopačtí policisté za pomoci speciálně upraveného služebního vozidla s rámem použili k zastavení PIT manévr,“ upřesnila Majerová.

Ihned poté policisté společně s kolegy z obvodního oddělení Jilemnice řidiče zajistili a přistoupili ke kontrole. Šestačtyřicetiletý řidič byl následně vyzván k podrobení se dechové zkoušce, která byla pozitivní. „Muž nadýchal 1,36 a 1,29 promile a k požití alkoholu před jízdou se doznal. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zároveň mu zadrželi řidičský průkaz,“ dodala mluvčí.

Policisté po výsleších a dalších úkonech zahájili trestní stíhání muže a obvinili ho ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

(pac, tz-ema)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR