Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Tatra naložená kamením byla přetížená o více než 10 tun

17. 8. 2022

page.Name
O 10,5 tuny byla přetížená osmikolová nákladní tatrovka, kterou při jedné z kontrol zastavili dopravní policisté. Kontrolu nad dodržováním maximální přípustné hmotnosti aut prováděli ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu.

Za dopoledne odhalili policisté tři řidiče, kteří porušili předpisy. K odhalení jim pomohlo nízkorychlostní vážení nákladních aut na Lánovské ulici. „U 63letého řidiče nákladní Tatry vezoucího kámen bylo po zvážení zjištěno přetížení o 10,5 tuny, za což mu policisté uložili v příkazním řízení pokutu 5 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Tím ale celá věc nekončí. „Věc dále oznámíme správnímu orgánu, který právnické osobě (firmě) za každou započatou tunu může napočítat 9 tisíc korun, tedy v tomto případě 99 tisíc korun,“ upozornila mluvčí.

Další dva řidiči překročili maximální hmotnost auta do 500 kilogramů. Prvnímu uložili policisté v příkazním řízení pokutu 500 korun a oznámí ho ke správnímu orgánu k projednání, kde mu hrozí postih do 5 tisíc korun.

„Druhého řidiče, jakožto majitele firmy policisté pouze oznámí správnímu orgánu k projednání, kde mu hrozí stejná pokuta jako prvnímu provinilci,“ dodala Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR