Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Policie objasnila krádeže ve Vrchlabí, pachatel má na svědomí 11 skutků

15. 4. 2023

page.Name
Policisté během tohoto týdne obvinili z trestných činů krádež a porušování domovní svobody 47letého muže z Vrchlabí, který se měl během necelých 8 měsíců dopustit 11 skutků, při nichž způsobil škodu za necelých 30 tisíc korun.

Obviněný muž se zaměřoval převážně na chatky v zahrádkářských koloniích, v kterých buď nějakou dobu přebýval, nebo z nich odcizil věci jako jídlo, dřevo či nářadí. Ve třech případech navštívil obchody, kde v jednom odcizil vystavené hodinky a v dalších dvou sladkosti a pití. Dále v jedné čekárně před ordinací odcizil jeden pár bot.

Podle informací na webu Krajského policejního ředitelství Královéhradeckého kraje muže policisté zadrželi v úterý 11. dubna v ranních hodinách v jedné z chat při kontrole jedné chatové oblasti ve Vrchlabí. Umístili ho do policejní cely, odkud po obvinění putoval po poledni přímo k soudu. "Od soudu putoval zas přímo do vězení, protože mu soudce přeměnil trest obecně prospěšných prací, ke kterému byl v lednu loňského roku odsouzen za krádež, na nepodmíněný trest odnětí svobody. Pokud ho soudce uzná vinným za výše uvedené přečiny, může ho odsoudit na 6 měsíců až 3 roky," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

(TZ Policie KHK, jš)
Ilustrační foto: archiv redakce