Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Požár sauny v horském hotelu způsobila nedbalost

12. 4. 2023

page.Name
Žádné zranění, ale škoda za 200 tisíc korun. To je následek úterního požáru, ke kterému došlo v hotelu v centru Pece pod Sněžkou. Oheň vznikl kvůli lidské nedbalosti, oznámili hasiči.

V sauně v pátém patře hotelu začalo hořet odpoledne, naštěstí v něm v té době nikdo nebyl. „Požár se snažil hasit před příjezdem jednotek personál pomocí hasicího přístroje, ale ještě při prvotním průzkumu byly plameny viditelné. Aby mohli hasiči požár zlikvidovat, museli část dřevěné konstrukce sauny rozebrat,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Oheň se povedlo uhasit o půl šesté odpoledne. „Prostory byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace a průběžně je hasiči kontrolovali pomocí termokamery,“ upřesnila Götzová.

Požár byl podle vyšetřovatel způsobený vznícením chladící nádoby. „Byla odložena přímo na těleso kamen při úklidu sauny, kamna byla následně zapnuta. Příčinou bylo tedy nedbalostní jednání,“ zdůraznila Götzová.

Škoda byla hasiči vyčíslena na zhruba 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty na asi jeden milion korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní z Pece pod Sněžkou, Horního Maršova, Svobody nad Úpou, Mladých Buků a Horního Starého Města.

(pac, tz-mgö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči