Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Policie měla napilno. Jeden řidič jel v obci rychlostí 115 km/h, další dva silně opilí

29. 5. 2023

page.Name
Policisté na Trutnovsku měli v posledních dnech napilno a museli řešit několik vážných přestupků, u kterých řidiči jezdili pod vlivem alkoholu nebo jeden řidič v obci vysoce překročil povolenou rychlost.

Ve čtvrtek 25. května 2023 dopravní policisté z Trutnova při dohledu nad silničním dohledem v Jarovníku – Rudníku „změřili“ řidiče vozidla Audi, který v obci jel rychlostí 115 km/h. Muž překročil rychlost o 65 km/h. 24letému cizinci policisté za přestupek uložili kauci 6 tisíc korun z důvodu, aby se nevyhýbal řízení. Dále s ním sepsali oznámení o přestupku, který bude řešit správní orgán ve Vrchlabí, přičemž mu hrozí zákaz řízení motorových vozidel od 6 měsíců do 1 roku a pokuta 5 až10 tisíc korun.  

"V pátek před 6. hodinou ranní jsme na lince 158 přijali oznámení od příslušníka celní správy týkající se zřejmě opilého řidiče, kterého předepsaným způsobem zastavil ve Rtyni v Podkrkonoší. Na místo přivolaní policisté vyzvali 43letého cizince k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol s pozitivním výsledem 3,25 promile. Řidič uvedl, že jede z Náchoda do Rtyně, kde pracuje. Policisté muže zadrželi a umístili po vyšetření do policejní cely. „Po vystřízlivění“ mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí rok vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Poté byl muž propuštěn na svobodu," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Třetího nezodpovědného řidiče odhalili policisté v Žacléři v sobotu po 21. hodině v Komenského ulici, když opilý usedl za volant Volkswagenu. Orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 2,46 promile. Lustrací dále policisté zjistili, že mu byl v květnu 2023 vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení za obdobné chování, tedy jízdu pod vlivem alkoholu.

(TZ Policie KPŘ Královéhradeckého kraje)
Ilustrační foto: archiv redakce