Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Útok nožem na terminálu autobusového nádraží. Musel zasahovat vrtulník

13. 5. 2023

page.Name
Kriminalisté vyšetřují případ brutálního napadení ve Vrchlabí, ke kterému došlo v pátek večer přímo na terminálu autobusového nádraží. Pachatel útočil na krk, krvácení zraněného pomáhali zastavit svědci. Agresora odzbrojila a zadržela policie. Podle místních má jít o bývalého trestance, který si odseděl několik let ve vězení. Zprávu jako první přinesla stanice CNN Prima NEWS.

Potyčka se stala přímo u přechodu pro chodce u terminálu. Agresor měl zaútočit na krk, a to bez jakýchkoli náznaků předchozího konfliktu dvojice či varovných signálů. Někteří z přítomných zraněnému drželi ránu, aby nevykrvácel. „Ten kluk, co ho podřízl, šel úplně v pohodě přes silnici. Říkal mi ahoj. Přišel tam ale další, ohnal se a bylo vyřízeno. Já nevím, jestli se znali,“ popsal útok jeden ze svědků. Vše se podle něj seběhlo velmi rychle. Další přítomní zmínili, že se útočník pohyboval kolem nádraží skoro celý den. Podle místních obyvatel má pachatel za sebou trestní minulost. Měl být prý delší dobu ve vězení.

„35letého podezřelého muže jsme na místě zadrželi. Dechovou zkouškou jsme zjistili, že měl 1,7 promile alkoholu v krvi,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby. Záchranáři u muže zastavili krvácení a uvedli ho do umělého spánku. „O dva roky starší muž utrpěl bodné poranění v oblasti krku, které ho přímo ohrožovalo na životě, před transportem a v době transportu mu byly podány dvě jednotky plné krve. To znamená, že jsme podávali transfuzi přímo na místě události. Následně byl zraněný transportován do fakultní nemocnice, kde byl předán ve vážném, ale stabilizovaném stavu,“ upřesnil mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Kriminalisté na místě zajišťovali stopy, vyslýchali svědky a nyní zjišťují, jaký mohl mít zadržený útočník motiv. Právní kvalifikace jeho činu ještě nebyla stanovena.

(CNN Prima NEWS, jš)
Foto: Martin Holek