Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V hradeckém kraji se dnes dopoledne na kluzkých silnicích stalo 19 nehod

4. 1. 2023

page.Name
Na kluzkých a namrzlých silnicích v Královéhradeckém kraji policie od dnešního rána do poledne evidovala nadprůměrných 19 nehod. Při nehodách byl jeden člověk zraněn vážně a pět lidí lehce. Silnici II/299 mezi Jaroměří a obcí Nový Ples zablokoval kamion, který sjel do příkopu, řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

V Královéhradeckém kraji se od rána na silnicích tvořila z mrznoucích mlh námraza. V Krkonoších se k tomu dopoledne přidalo drobné sněžení. Silničáři v posledních třech hodinách zasahovali hlavně na Trutnovsku a Rychnovsku.

Na zledovatělé dálnici D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří 11 havarovala tři osobní auta, z nichž jedno narazilo do zasahující cisterny hasičů. "Událost se naštěstí obešla bez zranění," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Při jiné nehodě na D11 u Lochenic se auto otočilo do protisměru.

Na silnici II/285 mezi Rychnovkem a Volovkou na Náchodsku se srazila tři osobní auta a traktor. Při nehodě se podle hasičů zranili tři lidé. Hasiči také zasahovali u nehod u Lipnice na Trutnovsku, Potštejna na Rychnovsku, Lochenic na Hradecku nebo ve Štikově u Nové Paky na Jičínsku.

Dnes odpoledne by v Královéhradeckém kraji mělo být oblačno až zataženo. Postupně od západu se místy čeká občasný déšť nebo přeháňky. Na horách by mohly být srážky i trvalejší a na severu zpočátku nad 1000 metrů nad mořem i smíšené nebo mrznoucí. Teploty by se měly pohybovat od šesti do devíti stupňů, na horách od dvou do pěti stupňů.

Pro severní a východní část kraje pro noc na čtvrtek a pro čtvrtek platí výstraha před silným větrem, který by na horách mohl mít rychlost až 90 kilometrů v hodině.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce