Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Celníci našli v obchodě padělky za 1,5 milionu korun

8. 8. 2023

Celníci našli v obchodě padělky za 1,5 milionu korun 5 snímků
Nedá si říct, a nedá si říct! Obchodníka z Trutnovska už celníci dvakrát vyhmátli. Přesto v prodeji padělků pokračuje. Ukázal to nedávný zátah celníků. Našli u něj dvě stě výrobků za zhruba 1,5 milionu korun.

U prodejce už dříve opakovaně našli celníci zboží porušující práva duševního vlastnictví. Nalezli ho tam i nyní. „V kamenném obchodu identifikovali téměř dvě stě kusů výrobků podezřelých z porušení práv k ochranným známkám či průmyslovým vzorům,“ oznámila mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Na seznamu zadrženého zboží byly obuv, parfémy, batohy, kabelky či příslušenství k mobilním telefonům nápadně podobající se zboží obchodních společností Hugo Boss Trademark Management, Guccio Gucci S p. A., Crocs, Inc., Apple Inc., Popsockets LLC. „Hodnota vyjádřená v ceně originálního zboží by dosahovala výše téměř 1,5 milionu korun. Celníci zboží zadrželi a přemístili do skladu celního úřadu,“ upřesnila Fajstavrová.

Pokud se majitelé práv rozhodnou využít zjednodušeného postupu a budou splněny zákonem stanovené podmínky, bude zboží na jejich náklady ekologicky zlikvidováno. Stejně jako ve dvou předešlých případech zadrženého zboží u téhož obchodníka v letech 2021 a 2022. „V případě, že půjdou soudní cestou a soud rozhodne, že se jedná o padělky či nedovolené napodobeniny, hrozí pachateli přestupku pokuta až do výše 10 milionů korun,“ dodala Jitka Fajstavrová.

(pac, tz-jif)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj