Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Řídil auto i přes zákaz, navíc pod vlivem drog

31. 8. 2023

page.Name
Ve vězení skončil 25letý řidič, kterého ve Vrchlabí přistihla policie při řízení auta. Šoféroval, i když má zákaz řízení a byl pod vlivem drog.

Hříšníka v osobním voze Suzuki chytili policisté krátce po půlnoci z neděle na pondělí. „Opakovaně usedal za volant, i přesto, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel, a to do srpna 2025,“ upozornila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

U řidiče provedli policisté orientační zkoušku na přítomnost omamných látek - byla pozitivní. Vyzvali ho, aby se podrobil odběru biologického materiálu, ale odmítl.

„V souvislosti s touto osobou se policistům podařilo objasnit neoprávněné užívání motorového vozu Opel, ke kterému došlo koncem srpna 2023 v Horním Lánově. Podezřelý měl s autem v hodnotě 50 tisíc korun odjet od jedné místní garáže,“ upřesnila Pižlová.

Policisté motoristovi sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve středu pak soudce rozhodl, že muž bude stíhán vazebně. „Z těchto důvodů ho policisté eskortovali do vazební věznice,“ dodala mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek