Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Oslava padesátin jízdou v mustangu. Muž bez řidičáku naboural auto i značku

27. 3. 2024

page.Name
Muž bez řidičáku dostal k 50. narozeninám zážitkovou jízdu automobilem Ford Mustang jako spolujezdec. Na kuráž si dal pivo a rum, ale když pak dostal nabídku sednout si přímo za volant, neodolal. Ujel ovšem jen asi 200 metrů, než na křižovatce u OBI způsobil dopravní nehodu. Porazil dopravní značku a kromě mustangu naboural ještě další auto. Za minutu za volantem tak stihl spáchat čtyři dopravní přestupky a způsobit škodu čtvrt milionu. Na zážitkovou jízdu oslavenec sice asi jen tak nezapomene, narozeniny se mu ale nečekaně prodraží.

Kuriózní nehodu na křižovatce ulic Akademika Bedrny a Pilnáčkova za hobbymarketem OBI řešili v neděli odpoledne hradečtí policisté. Když dorazili na místo, nalezli dvě havarovaná osobní vozidla Ford Mustang a Renault Mégane a poraženou dopravní značku. 

"Policisté oba přítomné řidiče podrobili dechové zkoušce. Pětapadesátiletý řidič megana měl zkoušku negativní, ale 50letý řidič mustangu pozitivní. Jeho zkouška ukázala výsledek přes půl promile alkoholu v dechu. U tohoto muže policisté navíc zjistili, že nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění a že má soudem omezenou svéprávnost," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kromošová. 

Na kamerovém záznamu je vidět, že řidič mustangu jedoucí od čerpací stanice OMV zaspal na křižovatce zelenou, ale o to divočeji vjel pak křižovatky na červený signál. "Vjel do trasy meganu, který se rozjížděl na zelenou a aby se vyhnul střetu, musel prudce zabrzdit. Nepřizpůsobením rychlosti dostal řidič mustanga do přetáčivého smyku, kdy ve směru do centra města najel na travnatý ostrůvek, kde porazil dopravní značku "Zákaz vjezdu cyklistům". Následně se ve smyku otočil zpět do směru na Věkoše a zezadu narazil do megana, jehož řidiče předtím omezil při průjezdu křižovatkou," popsala nehodu Kormošová.  
 
Zarážející je i celá situace, která nehodě předcházela. Policisté se totiž od řidiče dozvěděli, že ke svým padesátinám obdržel zážitkovou jízdu sportovním vozidlem jako spolujezdec. Před domluveným srazem na benzince si prý dal k obědu pivo a panáka rumu. Pak prý ovšem dostala nabídku, zda si nechce za volant mustanga sám sednout. Ačkoliv nikdy nevlastnil řidičský průkaz a byl pod vlivem alkoholu, nabídku přijal. Od benzinky ujel však sotva 200 metrů. 

"Padesátník se dopustil hned 4 přestupků najednou - jízda na červenou, nepřizpůsobení rychlosti, jízda bez řidičského oprávnění a alkohol za volantem. Zda se ještě někdo další dopustil nějakého protiprávního jednání je předmětem dalšího šetření. Na meganu byla odhadnuta škoda na 50 tisíc a na mustangu 200 tisíc korun," doplnila Kormošová. 

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR