Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Majitel historických zbraní skončil na psychiatrii, údajně je chtěl použít

5. 5. 2024

page.Name
Psychicky nemocný šestačtyřicetiletý muž z Trutnovska si koupil tři historické brokovnice, které chtěl podle svědka údajně použít proti úředníkům z Královédvorska. Policie muže na konci dubna zadržela a zbraně zajistila. Muže umístila do psychiatrické nemocnice v Kosmonosech.

Oznámení o podezřelém policie dostala od taxikáře, který muže vezl z Trutnovska do Uherského Hradiště a zpět. „V řidiči vozidla taxislužby vzbudil důvodnou obavu o životy a zdraví úředních osob na Královédvorsku, což mu sdělil při jízdě," uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Policie zjistila, že jde o psychiatrického pacienta, který si na internetovém portále koupil tři historické zbraně, pro které s taxikářem jel. Při domovních prohlídkách v jeho bydlišti a na jeho chatě policie u muže zajistila tři brokovnice, takzvané dvojky, vyrobené do roku 1890. Jejich hodnota byla téměř 50 tisíc korun.

Znalec konstatoval, že muž splňuje podmínky zabezpečovací detence a nařídil hospitalizaci v Kosmonosech. „Další postup v trestní věci bude stanoven na základě předloženého znaleckého posudku,“ uzavřela mluvčí Pižlová.

(ČTK)
Foto: Policie ČR