Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Opilí řidiči bourali do zaparkovaných aut. V krvi měli dvě promile

2. 1. 2024

page.Name
Dvě dopravní nehody podnapilých šoférů museli řešit policisté z trutnovského dopravního inspektorátu. Dalších čtrnáct přistihli v horách za volantem při běžných silničních kontrolách. Oznámila to mluvčí policie Šárka Pižlová.

První incident se odehrál v sobotu 30. prosince 2023 po šesté večer v Peci pod Sněžkou. Pětačtyřicetiletý muž v mercedesu při couvání z parkovací plochy narazil do dalších dvou zaparkovaných aut Škoda a Subaru. Po střetu z místa nehody ujel.

„Přivolaní policisté řidiče vypátrali a s ním provedená dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,84 promile. Na místě mu zadrželi řidičské oprávnění,“ uvedla Pižlová. Škoda na nabouraných vozech činí podle policie 200 tisíc korun.

Dvě hodiny po silvestrovské půlnoci došlo k dalšímu opileckému karambolu v Horské ulici v Trutnově. 56letá řidička při vyjíždění z parkovacího místa nabourala do zaparkovaného Volkswagenu. „Policisté s ní provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,05 promile,“ konstatovala mluvčí.

V uplynulém týdnu chytili dopravní policisté ve Špindlerově Mlýně dalších 14 opilých motoristů. „Tři z nich byli cizinci, kterým uložili kauce v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dopravní policisté upozorňují řidiče, že i nadále budou provádět silniční kontroly zaměřené na požití alkoholu nebo omamných látek před jízdou.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR