Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Za kameny nastražené na kolejích hrozí až osm let. Po pachateli pátrá policie

22. 1. 2024

page.Name
Až osm let vězení za obecné ohrožení hrozí dosud neznámému pachateli, který v sobotu v podvečer položil na koleje na Pražském Předměstí kameny. Do nich krátce po 19. hodině narazil ve stokilometrové rychlosti osobní vlak jedoucí z Pardubic na hlavní hradecké nádraží. Na vlaku vznikla škoda 50 tisíc korun, ke zranění cestujících naštěstí nedošlo. Hradečtí policisté nyní hledají svědky, kteří by pachatele pomohli vypátrat.

Neznámý pachatel ohrozil v sobotu v podvečer desítky lidí. Podle zjištění policistů umístil na koleje poblíž zahrádkářské kolonie Červený Dvůr na Pražském Předměstí neznámé množství kamenů. Čin měl spáchat v čase mezi 18.41 a 18.52 hodin. Krátce po 19. hodině do nastražených kamenů narazil osobní vlak jedoucí z Pardubic do Hradce Králové. 

"V době nárazu jel vlak rychlostí 100 km/h a strojvedoucímu se ho podařilo zastavit po zhruba 850 metrech před železničním přejezdem ve Farářství," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění cestujících, strojvedoucího ani průvodčího. Hasiči následně evakuovali padesátku cestujících, z nichž 30 převezli autobusem na hlavní nádraží. Ostatní odešli pěšky do svých domovů.

Škoda na vlaku byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Nehoda ale mohla skončit mnohem hůře. Hradečtí policisté proto případ řeší jako trestný čin obecné ohrožení, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody od tří do osmi let. S žádostí o pomoc při hledání pachatele se policisté obrací i na veřejnost. "Žádáme občany, kteří si všimli ve výše uvedeném čase a místě nějaké osoby či osob na trati nebo v její blízkosti, nebo by mohli podat jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolají na linku 158," uvedla Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR