Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Dobrá zpráva: Nový Cirk se vrací do Trutnova!

25. 6. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Po nuceném odložení 10. ročníku festivalu nového cirkusu Cirk-UFF z června na září 2020 se Trutnov přece jen může těšit na malou ochutnávku. Dva české špičkové soubory, Cirk La Putyka a Losers Cirque Company, během karantény nezahálely. Putykáři nazkoušeli zbrusu nové představení a Loseři zabydlují novou domovskou scénu v Braníku. Soubory neustále zkouší a vymýšlejí další projekty. Jedním z nich, který dali do kupy právě s trutnovským Uffem, je právě Cirk na Bojišti, který proběhne 1. a 2. července. Jeho součástí bude i promítání filmů o souborech a párty.

Jak název napovídá, tato výjimečná akce se bude konat v trutnovském přírodním areálu Bojiště, jenž je proslaven především konáním hudebních festivalů. „Putykářská novinka Kaleidoscope je plánována jako outdoor show, podobně lze pojmout i oblíbený Kolaps, tedy shows, které nám tentokrát soubory předvedou. Součástí programu bude i koncertík, party a promítání filmů o souborech, navíc chceme vyhovět hygienickým požadavkům na rozestupy osob, takže outdoor pojetí je pro tento případ optimální,“ vysvětluje ředitel trutnovského UFFA Libor Kasík.

A nač se tedy mohou diváci těšit? Ve středu 1. 7. to bude zmíněná novinka Cirku La Putyka KALEIDOSCOPE. Tuto novou venkovní show hýřící akrobacií, triky, hudbou a smíchem režíroval na dálku finský režisér Maksim Komaro. Premiéra se původně měla konat na trutnovském Cirk-UFFu, místo toho proběhla 9. června na Jatkách78.

Po setmění bude následovat promítání časosběrného dokumentu Na krev, zachycující 8. generaci loutkářského rodu Kopeckých - skrze bratry Rosťu a Vítka Novákovi. O hudební doprovod mezi a po programu se postarají Putykáři a také trutnovská dj Nicolla. Ve čtvrtek pak naváže již známá a velmi oblíbená show Losers Cirque Company - KOLAPS, tentokrát samozřejmě v outdoorové úpravě a za živého doprovodu své vlastní kapely. Ta bude ihned po skončení představení pokračovat vlastním koncertem, následovat bude promítání dokumentu Losers o tvorbě jejich show Walls & Handbags.

„Protože jsme v našem oblíbeném Trutnově, kde festival Cirk-UFF nalákal spoustu mladých lidí k vyzkoušení si novocirkusových disciplín, chystáme 2 workshopy, které povedou členové našich souborů,“ říká Petr Horníček, hlava souboru Losers Cirque Company.

„Workshopy proběhnou vždy před představeními od 16 hodin, ve středu pod vedením Losers, což bude párová akrobacie, základy gymnastiky, tanec a závěsná akrobacie, a ve čtvrtek workshopy povedeme my, přičemž se zaměříme na trampolínu, párovou a závěsnou akrobacii a tanec,“ upřesnil principál Cirku La Putyka Rosťa Novák.

Impulsem k této speciální akci byl mimo jiné streamovaný rozhovor ředitele Uffa Libora Kasíka s Rosťou Novákem pro Východočeskou televizi v době koronavirové karantény. „Nevíme, zda letošní Cirk-UFF proběhne, ale až tohle pomine, naše podpora ve formě objednávání bude,“ slíbil tehdy Kasík. Cirk La Putyka se rozhodl soustředit na nové venkovní představení Kaleidoscope, které „musí vzniknout, protože jediný způsob, jak naše company může přežít, je hrát venku“ dodal Rosťa Novák.

Předprodej na obě představení a zvlášť na workshopy byl zahájen v pondělí 22. 6. přes web Uffo.cz nebo na inforecepci Uffa. Vstupenky na představení bude samozřejmě možné též zakoupit přímo na místě.

Cirk na Bojišti - program

středa 1. 7.
16:00 workshop s akrobaty Losers Cirque Company
19:00 Cirk La Putyka - KALEIDOSCOPE
20:00 repro hudba La Putyky
21:30 Dokument NA KREV
22:30 Dj Nicolla

čtvrtek 2. 7.
16:00 workshop s akrobaty Cirk La Putyka
19:00 Losers Cirque Company - KOLAPS
20:00 koncert kapely Losers
21:30 Dokument o show Walls & Handbags

www.uffo.cz