Pondělí

22. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Letní sérii Krkonošských koncertů v pátek otevřou Wohnout a Vojta Kotek

23. 6. 2020

page.Name
Ani během nadcházejícího léta nezůstanou hudbymilovní fanoušci z Vrchlabí a okolí bez koncertů svých oblíbených kapel a pořádných hudebních mejdanů. Přestože se kvůli opatřením proti šíření koronaviru letos neuskuteční tradiční Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí i v Jilemnici, jejich pořadatelé místo nich připravili hned celou sérii akcí pod názvem „Krkonošské koncerty 2020“. Uskuteční ve vrchlabském letním kině Tripsi a na parkovišti u Společenského domu Jilm v Jilemnici. Pomyslným otvírákem bude koncert kapel Wohnout, THIS! s Vojtou Kotkem a Nikity s kapelou, který se uskuteční již tento pátek. Mediálním partnerem všech koncertů je magazín Vrchlabinky a web Vrchlabinky.cz.

Areál letního kina Tripsi se otevírá tento pátek již v 16 hodin a již o 30 minut později se představí Nikita s kapelou. V 18 hodin to rozparádí kapela Wohnout a ve 20 hodin ji na pódiu vystřídají THIS! s hercem Vojtou Kotkem třímajícím baskytaru. Tato kapela se Vrchlabanům představila již loni v rámci Krkonošských pivních slavností. Před koncerty Nikity a kapely Wohnout se ještě uskuteční slackline workshop a exhibice Petra Manďáka.

„Dostatečně se o vás postaráme. Pro případnou nepřízeň počasí bude v pozoru velký pivní stan o velikosti 10 krát 15 metrů. Připravené jsou pro vás bary, pivní stánky, koktejly, a skvělé jídlo – hamburgery, guláš, hot dogy a tak dále,“ slibuje pořadatel Petr Ticháček.

Na páteční koncert bude navazovat šestice dalších prázdninových akcí ve Vrchlabí a Jilemnici, během kterých se například představí kapely Rybičky 48, The Flangers, Trautetenberk, Alibi Rock, Harlej či Kapitán Demo. Skutečným bonbonkem bude vystoupení skupiny Divokej Bill, které se uskuteční v sobotu 22. srpna.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Wohnout