Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Lidi, nebuďte z cukru, vzkazuje provozovatelka letního kina

1. 7. 2020

page.Name
Dnes večer startuje vrchlabské letní kino Tripsi již svoji sedmou sezonu. Jeho provozovatelka Kristýna Tumová v rozhovoru pro web Vrchlabinky.cz popisuje období nejistoty, kdy nevěděla, zda letos své kino vůbec otevře a svěřuje se, že dělat tuto zábavu je stále pro ni především adrenalin.

Dnes začíná již sedmá sezóna letního kina Tripsi. Co si od ní slibuješ nebo co od ní očekáváš?
Slibuji si od ní navázání nové spolupráce s Petrem Ticháčkem a jeho Krkonošskými koncerty. To je pro mě obrovská výzva a svým způsobem i příležitost pro zviditelnění kina a prostoru toho areálu. Myslím, že tím mohu získat i nové kontakty. Jinak nám jde především o to, aby se ten areál oživil a dal se do kupy, mám na mysli především co se týče schodů. To je asi hlavní téma toho prostoru.

A když to vezmeme po stránce filmové a divácké?
Budu velice překvapena, když ta sezona skončí stejně dobře jako ta loňská. Ale trošku se obávám, že je před nám zátěžová zkouška. Od kolegů, které provozují kinosály vím, že se diváci do kamenných kin moc nehrnou. Mají obrovský propad. Z toho mám obrovský respekt a strach.

Ale lidi přece chtějí kulturu. Obzvlášť po epidemii, kdy byli zavřeni doma a nikam nechodili. Nebo ne?
Nevím, jestli si nějak za tu odvykli chodit a nebo jestli tam je strach z uzavřených prostor.

Ale v letním kinu přece uzavřené prostory nejsou…
V letním kinu se nemají čeho bát.

Navíc v pátek proběhl v areálu kina koncert kapely Wohnout a This! a tam jsem žádný strach nepozoroval a návštěva byla obrovská.
Naopak. Všichni se objímali a skákali. Jo, je pravda, že mi ten páteční koncert dodal trochu optimismu a uklidnilo mě to.Před pár lety jsi v jednom rozhovoru říkala, že provozovat letní kino je životní styl. Stále to platí?
Tehdy jsem říkala, že letní kino není kšeft, ale životní styl. Určitě to tak je. Je to velkej byznys pro filmového distributora.

A co z toho máš ty?
Je to určitý styl zábavy. Je to adrenalin, který kolem toho je. A když k tomu jednou člověk přičichne, tak je to návykový. Když je plný kino a lidi se chichotají, špitají mezi sebou a pak se pár dní po tom mluví po celém Vrchlabí, tak to má neuvěřitelný kouzlo.

Mohou návštěvníci tvého kina očekávat oproti loňsku nějaké novinky?
Letos máme novou pokladnu, skrze kterou lze obsloužit více lidí najednou při nějakých návalech. Ale my jsme dlouhou dobu vůbec nevěděli, zda letos budeme moci vůbec sezonu rozjet. Dozvěděli jsme se to na poslední chvíli.

Kdy to bylo?
Rozhodli jsme to v ten moment, kdy nám vláda povolila alespoň 300 lidí na promítání? To bylo nějakýho 28. května.

Takže před měsícem. Dát všechno dohromady během měsíce byl docela mazec, ne?
Ano, ten prostor byl krátký a proto jsme ani neměli moc času vymýšlet rozšíření programu nebo nadstandard oproti loňskému roku.

Jaké filmy tam letos budeš mít? Jaké budou největšími bonbonky?
Letos potáhne asi standardně česká komedie. Myslím, že letos by jeden z těch hlavních filmů by mohl být taková moravská komedie 3Bobule. Ten nám producent dovolí promítnout měsíc po premiéře, která byla navíc třikrát odložena.

Čím celé léto dnes otevřeš?
Dnes to otevřeme hořko-sladkou komedií Vlastníci. Tereza Ramba tam má úplně skvělou roli. Film už jsem kontrolovala a jsem fakt překvapená, co se jim povedlo.

Mohou si lidé i letos půjčit deku? Občerstvení zůstává?
Ano, vše je stejné jako loni. Navíc letos poprvé máme k zapůjčení pohodlné vysoké podsedáky. Občerstvení bude zajištěno firmou jako loni.

Kolik bude činit vstupné?
Cena se oproti loňsku zvýšila o 10 korun na vstupence a bude činit 110 korun. Neměli jsme jinou možnost. Distributoři nám rapidně změnili svoji finanční politiku a nekompromisně nám zvýšili poplatek za film. Museli jsme proto letos oslovit více sponzorů, abychom nemuseli zdražovat tak rapidně, ale stejně jsme se alespoň té desetikoruně nevyhnuli.

Jak bys pozvala čtenáře Vrchlabinek a co bys jim chtěla vzkázat, aby přišli do kina?
Aby se nebáli shlukovat a zajeli do starých kolejí. Jo a aby nebyli z cukru.

Více informací o programu najdete na webu http://letnikinovrchlabi.cz/

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Letní kino Tripsi